wz
 
Nahoru
Krycí psi
Chov KCHT
Chov KCHMPP

 

Podmínky chovnosti pod KCHMPP

 

 

bullet

zařazení do chovu na základě jedné výstavy pořádané klubem v jakékoliv třídě (kromě dorostu)

bullet

pes se známkou Výborný, fena se známkou Výborná nebo Velmi dobrá

bullet

věk pro zařazení do chovu: pes od 15 měsíců neomezeně, fena od 15 měsíců do 8 let věku

bullet

počet vrhů: jeden vrh v kalendářním roce

 

 
bullet

poradce chovu:

Ilona Potůčková, Plzeňská 148, 330 08 Senec

tel. 603 824 560

e-mail: potuckova.ilona@seznam.cz

 

 
bullet

Administrativa krytí a vrhu - odkaz

  1. Písemně na určeném formuláři požádáte svého poradce chovu (všichni jsou uvedeni v každém zpravodaji a na webových stránkách) o vystavení krycího listu. Zároveň s touto žádostí přiložíte kopii dokladu o zaplacení poplatku. Při zahraničním krytí, zašlete kopii průkazu původu krycího psa, majitel feny ručí za chovnost psa.

  2. Poradce chovu vyplní krycí list s Vašimi návrhy chovných psů, nebo Vám psa pomůže vyhledat ve svých záznamech, krycí listy Vám odešle společně s přihláškou vrhu.

  3. Po krytí doplníte do krycího listu datum krytí a označíte otce štěňat, adresy majitele feny i psa a spolu s majitelem krycího psa potvrdíte krytí svými podpisy. Kopii krycího listu zašlete do 14 dnů od krytí svému poradci chovu.

  4. Originál krycího listu pečlivě uschovejte.

  5. Pokud fena nezabřezla, napište na originál krycího listu výrazně NEZABŘEZLA a do 14 dnů po předpokládaném termínu neuskutečněného porodu odešlete poradci chovu.

  6. Nejpozději do týdne po porodu hlásíte vrh poradci chovu a to odesláním originálu krycího listu s doplněnými údaji o datu narození štěňat, počtu a jejich pohlaví, současně s krycím listem odešlete vyplněnou přihlášku vrhu. Narození štěňat hlásí majitel feny majiteli krycího psa. UPOZORNĚNÍ: Nejprve vypisujeme jména všech psů narozených ve vrhu dle abecedy (nejen podle prvních, ale i dalších písmen ve jménu), pak všechny feny stejným způsobem. Máte-li první vrh tohoto plemene registrovaný ve Vaší chovatelské stanici, začínají všechna jména štěňat písmenem A, u druhého vrhu B atd.

  7. Poradce odešle přihlášku vrhu na pracoviště Plemenné knihy k přidělení zápisových čísel.

  8. Z Plemenné knihy obdržíte 2 listy Přihlášky vrhu s přidělenými zápisovými čísly. Po tetování nebo čipování (celý vrh musí být jednotně označen, t.j. celý vrh tetován nebo čipován) odešlete oba listy Přihlášky vrhu potvrzené veterinářem o tetování nebo čipování, poradci. Tetujeme do levé slabiny nebo levého ucha. Při čipování volně přiložíte po jedné samolepce, která bude vylepena pracovníkem PK do průkazu původu štěňat.  Můžete přiložit kopie dokladů o titulech, feny s prvním vrhem originál průkazu původu.

  9. Poradce zkompletuje vrh a odešle na pracoviště Plemenné knihy k vystavení průkazů původu. Ty Vám budou po vystavení zaslány dobírkou z pracoviště Plemenné knihy.

Žádost o vystavení krycího listu ke stažení zde:

Zápisní řád KCHMPP ke stažení zde:
 

 

 

Domů | Krycí psi | Chov KCHT | Chov KCHMPP

Tento server byl naposledy aktualizován dne 15. 03. 2014